O nás

EDIH-DIGIMAT je evropské centrum pro digitální inovace

 

Tato ojedinělá platforma rozvíjí a implementuje digitální technologie do výrobních firem nebo koordinuje vzdělávací aktivity. Navíc také propojuje české výrobní firmy s odborníky a pomáhá s vytvářením nových projektů při implementaci digitálních technologií.

Digitální inovační hub DIH DIGIMAT byl založen v roce 2016. V té době se jednalo o jeden z prvních příkladů české regionální iniciativy zaměřené na praktické začlenění agendy Průmyslu 4.0 do výrobních podniků. DIH DIGIMAT byl založen jako otevřená platforma, která je schopná reagovat na různorodé potřeby českých výrobních firem. 

Hlavním úkolem tohoto Digitálního inovačního hubu je udržet a zvýšit konkurenceschopnost místních výrobních firem. Zaměřuje se především na pokročilou automatizaci a digitalizaci výroby, které mají přímý dopad na zvyšování produktivity a snižování nákladů vynaložených na výrobu.

 

Konsorcium

VUT Brno

Vysoké učení technické v Brně (VUT) je druhou největší technickou univerzitou v České republice. Tato mezinárodně uznávaná vzdělávací instituce nabízí současné špičkové vědecké a odborné znalosti na osmi fakultách a třech vysokoškolských ústavech.

INTEMAC

INTEMAC (Intemac Solutions s.r.o.) je centrum výzkumu, vývoje a pokročilých technologií, které se zaměřuje na aplikovaný výzkum, experimentální vývoj a vzdělávání v oblasti strojírenství a výrobní techniky. Poskytuje expertní službypřístup k moderním technologiím, zároveň podporuje spolupráci firem a výzkumníků v Jihomoravském kraji.

JIC

JIC již 15 let podporuje lidi ve vytváření a rozvoji malých a středních podniků na jižní Moravě. Tím přispívá k tvorbě kvalifikovaných míst a posiluje konkurenceschopnost v regionu. 

Effectivity

Effectivity poskytuje konzultační a koučovací služby v oblasti lean production a digitalizace výroby s cílem zvýšit produktivitu malých a středních podniků a společností se střední tržní kapitalizací.

Konsorcium Konsorcium
O nás

Chcete vědět víc? Kontaktujte nás:

Souhlasím se zpracováním osobních údajů