DIH^2

Digitalizace ve výrobě je skloňovaná ve všech pádech, začít s ní ale často vyžaduje nemalé investice. Díky projektu DIH^2 mají české výrobní firmy příležitost získat na svůj projekt založený na využití robotů ve výrobě až 248 000 EUR. Přihlásit se mohou malé a střední firmy, a také firmy větší – s až 500 zaměstnanci a obratem 100 milionů EUR! Smyslem projektů je podpořit malé a střední firmy v zavádění agilní robotiky do výroby a zvýšit tak jejich produktivitu a konkurenceschopnost.

Kdo se může účastnit

  • Malý a střední výrobní podnik a výrobní firma s maximálně 500 zaměstnanci a obratem do 100 milionů EUR.
  • Poskytovatelé technologií – může se jednat o systémové integrátory, firmy poskytující technologie bez omezení velikosti, ale také o výzkumné organizace či centra kompetence.

Jak na podání přihlášky a termíny

První kolo, ve kterém firma či poskytovatel technologie podají jednoduchou přihlášku, je otevřeno do 31.10.2019 do 16:00 (CET). V prvním kroku stačí vyplnit jednoduchý profil na odkazu: https://dih-squared.fundingbox.com/. V listopadu 2019 proběhne brokerage, na kterou budou pozvány vybrané firmy a poskytovatelé technologií. Ti společně vytvoří konsorcia, aby se mohli hlásit do 2. kola otevřené výzvy

Na konci tohoto procesu bude vybráno celkem 26 projektů, které budou podpořeny částkou 248 000 EUR.

Update: V současné době se realizují projekty z výše popsaného prvního kola. Druhé kolo žádostí bude vyhlášeno v průběhu tohoto roku. Jakmile budeme vědět více, budeme vás informovat i zde na stránkách.

Co můžete získat?

  • 1000 EUR mini-grant určený na účast na brokerage a vytvoření konsorcia
  • Zmapování potřeb v oblasti digitalizace v hodnotě 1000 EUR
  • 248 000 EUR pro vybrané projekty
  • Přístup do otevřené platformy referenční architektury pro robotická řešení
  • Přístup k prvotřídním technickým i netechnickým službám
  • Propojení na korporace

Podrobné informace najdete na webu konsorcia DIH^2. 

S případnými dotazy se obracejte na Markétu Filipenskou: filipenska@jic.cz nebo Zdeňka Fialu fiala@intemac.cz

DIH^2