INTEMAC

INTEMAC (Intemac Solutions s.r.o.) je centrum výzkumu, vývoje a pokročilých technologií, které se zaměřuje na aplikovaný výzkum, experimentální vývoj a vzdělávání v oblasti strojírenství a výrobní techniky. Poskytuje expertní službypřístup k moderním technologiím, zároveň podporuje spolupráci firem a výzkumníků v Jihomoravském kraji.

Cílem výzkumného centra je posílit konkurenční pozici českých výrobců a dodavatelů výrobní techniky. INTEMAC tak nejen přispívá k rozvoji konkurenceschopnosti odvětví, ale také k udržení a tvorbě kvalifikovaných pracovních míst.

V roce 2017 INTEMAC spustil odborný poradenský program DIGIMAT, který je určený především malým a středním firmám. Program využívají zájemci o digitalizaci výroby a implementaci principů Průmyslu 4.0. Pomocí spolupráce s vybraným odborníkem získají firmy nový a nezávislý pohled na svoji výrobu a konkrétní doporučení vedoucí k její vyšší efektivitě.

Pro reálnou ukázku vybraných principů konceptu Průmysl 4.0 sestavili experti centra INTEMAC Výrobní buňku 4.0 – testovací a demonstrační pracoviště (testbed), které slouží k ověřování dílčích řešení na bázi digitálních technologií. Ty jsou následně připravené k implementaci do reálných podmínek výrobních firem.

 

web Intemac →

Další členové

VUT Brno

Vysoké učení technické v Brně (VUT) je druhou největší technickou univerzitou v České republice. Tato mezinárodně uznávaná vzdělávací instituce nabízí současné špičkové vědecké a odborné znalosti na osmi fakultách a třech vysokoškolských ústavech.

více informací →

JIC

JIC již 15 let podporuje lidi ve vytváření a rozvoji malých a středních podniků na jižní Moravě. Tím přispívá k tvorbě kvalifikovaných míst a posiluje konkurenceschopnost v regionu. 

více informací →

Effectivity

Effectivity poskytuje konzultační a koučovací služby v oblasti lean production a digitalizace výroby s cílem zvýšit produktivitu malých a středních podniků a společností se střední tržní kapitalizací.

více informací →
INTEMAC